
Spacer po Skaryszaku, najpiękniejszym z parków. Z Wiechem i Śmiechem
Uszanowanie! Park Skaryszewski to według plebiscytu 2009 roku najpiękniejszy park w Polsce. Nie dziwi mnie to specjalnie, jako rodowity Grochowiak, od berbercia latałem tutaj po alejkach i maczałem stopy w jeziorku Kamionkowskim.
Piękne miejsce z ogrodowym sznytem, które miałem okazję poznać na wskroś.
Zapraszam Szanowne Państwo na mały spacerek po naszym Skaryszaku! 🌼 Przejdziemy go sobie wzdłuż i wszerz, a w międzyczasie opowiem o historii parku, jego patronie Ignacem Janie Paderewskim, o ludowych zabawach, potańcówkach, pięknych ogrodach, czekoladzie i spadających europlanach.
Będzie też mowa o Grochowie, Pradze, czasach minionych oraz różnych tematach, bo gawęda to rzecz żywa i może zaskoczyć w różnych rejonach!
Na wydarzenie zaproszony jest gość specjalny, znawca gwary i kultury, pisarz celebryta oraz rodak grochowski, pan Przemysław Śmiech, który nie omieszka podzielić się z nami gawędą lub dwiema. Hurra! 😍
🚶♂️ Startujemy o 16:00, zbiórka przy wejściu do Parku od Ronda Waszyngtona (przy popiersiu Paderewskiego). Spacer potrwa około 2 godzin.
Nie ma zapisów, przychodźcie tłumnie! Przybywajcie ze znajomymi i rodziną!
😍 Wydarzenie jest kulturalne i gratis, ale rzeczy jasne, że co łaską do kapelusza na zaszczytne cele nie wzgardzę. Do zobaczenia! 🌞
Similar events
Rondo Waszyngtona
Get directions








